LAJMI I FUNDIT:

Policia konfirmon arrestimin e Adonis Gashit, i dyshuar për vrasjen e policit Gashi dhe dëshmitar në rastin e Astrit Deharit

Policia konfirmon arrestimin e Adonis Gashit, i dyshuar për vrasjen e policit Gashi dhe dëshmitar në rastin e Astrit Deharit
Ilustrim

Policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin e Adonis Gashit, i cili ka qenë i dënuar me burgim nga ana e Gjykatës për rastin e vrasjes së rreshterit Shemsi Gashi, dhe dëshmitarë në rastin e Astrit Deharit.

Reklama

Në pjesën e parë të ditës së sotme, Policia e Kosovës ka njoftuar se janë kapur tre persona të cilët ishin na arrati dhe të cilët ishin shpallur në kërkim me vendim të Gjykatës.

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e policit Shemsi Gashi - dëshmitar në rastin e Astrit Deharit
Lexo po ashtu Arrestohet i dyshuari për vrasjen e policit Shemsi Gashi - dëshmitar në rastin e Astrit Deharit

“Vetëm në pjesën e parë të ditës së sotme janë  arrestuar të dyshuarit; A. G, mashkull, 26 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i dënuar me burgim nga ana e gjykatës, E. K, mashkull, 28 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i dyshuar si i implikuar në  një numër të konsiderueshëm të veprave kriminale, kryesisht vjedhje, H. S, mashkull, 28 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i dyshuar si i implikuar në vepra kriminale, i kërkuar me urdhër arrest”, konfirmoi për Telegrafin zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Borovci shtoi po ashtu se “Strukturat e Drejtorisë Rajonale të  Policisë në Prishtinë, në kuadër të veprimtarisë së tyre për përmbushjen e misionit për garantimin e rendit dhe të sigurisë publike,  do të jenë vazhdimisht të angazhuara për parandalimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale si dhe vënien para drejtësisë së personave të implikuar në aktivitetet kriminale”.

Tomë Gashi konfirmon se është zhdukur Adonis Gashi, ai kishte qëndruar në të njëjtën qeli me Astrit Deharin
Lexo po ashtu Tomë Gashi konfirmon se është zhdukur Adonis Gashi, ai kishte qëndruar në të njëjtën qeli me Astrit Deharin

Ndryshe, Adonis Gashi më shumë se një vit më parë nuk ishte paraqitur në stacionin policor në Prizren për të dhënë dëshminë e tij lidhur me vdekjen e Astrit Deharit.

Lajmin e kishte konfirmuar për Telegrafin, avokati mbrojtës i familjes Dehari, Tomë Gashi.

“Për Adonis Gashin është lëshuar një fletë-arrest nga Policia e Kosovës, ai është në ikje, ai do të duhej të intervistohej tani kur po intervistohen policët e gardianët”, tha Gashi. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Lajme
Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Lajme
Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Lajme
Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Lajme
Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Lajme
Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Politikë
Kalo në kategori