Policia e Kosovës njofton se në rrugën “Xhevat Begolli”, në Pejë dje në orën 19:20, viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se përderisa ishte afër një lokali, nga një veturë në lëvizje person-a të panjohur kanë shtënë me armë zjarri.

Sipas raportit policor në këtë rast i njëjti është plagosur.

Në raport thuhet se viktima është dërguar për tretman mjekësor ne Spitalin e Pejës dhe sipas mjekut kujdestar viktima është jashtë rrezikut për jetën./Telegrafi/