LAJMI I FUNDIT:

Pezullohet nga detyra gjyqtari Sali Berisha

Pezullohet nga detyra gjyqtari Sali Berisha

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) nën udhëheqjen e Kryesuesit, Skënder Çoçaj, ka mbajtur sot mbledhje të jashtëzakonshme në lidhje me arrestimin e gjyqtarit të Departamentit të Krimeve të Rënda, në Gjykatën Themelore në Pejë, Sali Berisha.

Reklama

“Këshilli aprovoi kërkesën e U. D Kryetarit të Gjykatës Themelore në Pejë, Sami Sharaxhiu, për pezullimin nga detyra e gjyqtarit Sali Berisha. KGjK, shpreh shqetësimin lidhur më këtë rast dhe njëkohësisht gatishmëri për përkrahjen e organeve gjegjëse të sistemit të drejtësisë në procedurat e mëtutjeshme”, thuhet në njoftimin për media.

Policia jep detaje për arrestimin e gjyqtarit Sali Berisha
Lexo po ashtu Policia jep detaje për arrestimin e gjyqtarit Sali Berisha

Ndryshe gjyqtari Sali Berisha u arrestua dje nga Policia e Kosovës nën dyshimin se ka kryer veprën penale “keqpërdori i detyrës zyrtare”.

Arrestimi i tij u bë me urdhër të Prokurorisë Speciale. Berisha ka punuar në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Pejë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
MAPL tregon nëse do të paguhen kryetarët e Zubin Potokut dhe Zveçanit, të cilët nuk po shkojnë në objektet komunale

MAPL tregon nëse do të paguhen kryetarët e Zubin Potokut dhe Zveçanit, të cilët nuk po shkojnë në objektet komunale

Lajme
Tensionet në veri,

Tensionet në veri, "Vatra" i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të zbatojë kërkesat e Uashingtonit

Lajme
Osmani prezantoi planin e OSBE-së për deeskalimin e situatës në veri të Kosovës

Osmani prezantoi planin e OSBE-së për deeskalimin e situatës në veri të Kosovës

Lajme
Kurti vizitoi segmentin e rrugës Plavë-Sharr: Realizimi i punimeve ka përfunduar rreth 70 për qind

Kurti vizitoi segmentin e rrugës Plavë-Sharr: Realizimi i punimeve ka përfunduar rreth 70 për qind

Lajme
Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore - Serbinë mike

Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore - Serbinë mike

Lajme
Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori