Ndonjëherë maskat ​​më të mira për forcimin dhe kondicionimin e flokëve tuaj nuk gjenden në dyqane por mund të krijohen nga ju në shtëpi.

Këto pesë maska ​​flokësh janë të mbushura me vajra esencialë, fruta, perime dhe përbërës të tjerë të pasur me proteina, vitamina dhe minerale për të ushqyer flokët tuaja, transmeton Telegrafi.

E bukura në lidhje me maskat shtëpiake të flokëve është se ju jeni në gjendje të përshtatni maskat tuaja për të trajtuar shqetësime specifike për flokët.

Më poshtë gjeni maskat më të mira:

Maskë për flokë të thata

Çfarë do t’ju duhet: banane, vaj ulliri dhe mjaltë

Maskë për flokët e ngjyrosura me ngjyrë të çelët

Çfarë do të të duhet: Vaj kokosi i virgjër dhe vaj argani

Maskë për rritjen dhe forcimin e flokëve

Çarë do t’ju duhet: qumësht bajamesh, vaj ulliri dhe fara liri

Maskë për definimin e dredhave dhe rregullimin e dëmtimeve nga nxehtësia

Çfarë do t’ju duhet: argjila bentonite dhe uthull molle

Maska e Kourtney Kardashian

Çfarë do t’ju duhet: avokado, limon, vaj ulliri, mjaltë manuka, limon dhe vajra esencialë (opsionale)

/Telegrafi/