Javën që vjen, mund ta shohim një McLaren 600LT Spider pa tavan

Vitin e kaluar, McLaren e ka lansuar 600LT Coupe të fokusuar për pista, makina e katërt që trashëgon emrin Longtail, më shumë fuqi, peshë më të lehtë dhe dinamikë të avancuar, transmeton Telegrafi.

Gjatë javës që vjen, prodhuesi britanik do të lansojë gjeneratën e katërt që mbanë këtë emër, që sipas të gjitha gjasave do të jetë 600LT. Pretendimet janë të bazuara në targat, si dhe dritat e përparme krejtësisht të njëjta me modelin 600LT.

Të gjitha imazhet, shfaqin edhe detaje të lehta, duke lënë të mendohet se ky McLaren që lansohet më 2020 nuk do të ketë tavan. Gjithçka që dihet, është se do të prezantohet më 16 janar. /Telegrafi/