LAJMI I FUNDIT:

Pajisje hidraulike që shtyp gjësendet me fuqi prej 100 tonë nuk arriti të shkatërroi njëmijë fletët A4 (Video)

Pajisje hidraulike që shtyp gjësendet me fuqi prej 100 tonë nuk arriti të shkatërroi njëmijë fletët A4 (Video)
Reklama

Një eksperiment i realizuar ka shokuar të gjithë ata që kanë pasur rastin ta shohin videon.

Në këtë eksperiment janë vënë mjete të ndryshme në pajisjen hidraulike, e cila i shtypte gjësendet me peshë goditëse prej 100 tonë, transmeton Telegrafi.


Dhe kur në xhirim të ngadalësuar shfaqeshin ato duke u shkatërruar, një gjë e tillë nuk ndodhi edhe me njëmijë fletë të bardha të formatit A4.

Edhe pse disa herë u tentua që të shtypen duke u futur mjete shtesë që ndihmojnë në shkatërrimin e fletëve, pothuajse gjysma e tyre mbetën të paprekura dhe pa asnjë dëmtim.

Dëshmi kjo se fletët kur bashkohen janë të pashkatërrueshme, dhe se për çfarë bëhet fjalë shikoni videon e publikuar më poshtë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Nëna befason vajzën e saj me një vëlla më të vogël, shikoni takimin e tyre të parë prekës

Nëna befason vajzën e saj me një vëlla më të vogël, shikoni takimin e tyre të parë prekës

Fun
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Fun
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Nëna e rrit vajzën si një grua tradicionale: Është e pranueshme të varesh nga një burrë

Nëna e rrit vajzën si një grua tradicionale: Është e pranueshme të varesh nga një burrë

Fun
Kalo në kategori