LAJMI I FUNDIT:

Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme
Reklama

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu gjatë vizitës në New York kanë takuar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonjën e Parë, Jill Biden.

Në llogarinë e saj në Facebook, Osmani ka publikuar një fotografi me çiftin Biden, ku ka shkruar “Aleanca e lirisë. Aleanca e përjetshme”.


Osmani publikon fotografi me Clinton dhe Clark: Dy heronj, një histori, Kosova në mes
Lexo po ashtu Osmani publikon fotografi me Clinton dhe Clark: Dy heronj, një histori, Kosova në mes

Ndryshe, presidentja Osmani po qëndron në New York ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.

Ajo ka takuar edhe liderë tjerë ndërkombëtarë dhe gjithashtu edhe shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Visar Ymeri i kërkon falje publike policit Amir Gërguri: Këtë duhet ta bëjë edhe ministrja Haxhiu

Visar Ymeri i kërkon falje publike policit Amir Gërguri: Këtë duhet ta bëjë edhe ministrja Haxhiu

Lajme
Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Lajme
Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Lajme
​Vrapoi 260 kilometra nga Prishtina në Tiranë, Zyberaj merr medalje nga Bashkia e Tiranës

​Vrapoi 260 kilometra nga Prishtina në Tiranë, Zyberaj merr medalje nga Bashkia e Tiranës

Lajme
Çfarë thonë historianët, a e qëndisi Marigoja flamurin e Pavarësisë së Shqipërisë

Çfarë thonë historianët, a e qëndisi Marigoja flamurin e Pavarësisë së Shqipërisë

Lajme
Analistët thonë se Kurti u largua nga ideja e bashkimit kombëtar pasi erdhi në pushtet

Analistët thonë se Kurti u largua nga ideja e bashkimit kombëtar pasi erdhi në pushtet

Lajme
Kalo në kategori