0Shares

Misioni ODIHR, i cili do t’i vëzhgojë zgjedhjet në Maqedoni, prej kësaj jave ndodhet në vend dhe do të mbajë konferencë për shtyp, ndërsa misionin do të udhëheq, Odri Glower, nga Britania e Madhe.

Gloeer është avokate e të drejtave të njeriut dhe ish-agjente e Britanisë së Madhe për këtë temë para Komisionit Evropian dhe Gjykatës për të Drejtat e Njeriut, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në një periudhë ka qenë edhe drejtore e Zyrës për institucione demokratike dhe të drejtat e njeriut (ODIHR) në Varshavë (1994-1997). Ndërsa më pas ka udhëhequr delegacionin e Britanisë së Madhe në Komisionin për të drejtat e njeriut në OKB prej 1998 deri 2003./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)