LAJMI I FUNDIT:

Nokia Android TV arrin në Evropë me një çmim prej 100 eurove

Nokia Android TV arrin në Evropë me një çmim prej 100 eurove

HMD Global ka marrë licencën për set-top boksa për produktet e streaming. Sipas rrjedhjes së fundit të informacioneve, set-top boksat e Nokia’së do të kushtojnë 100 euro kur të arrijë në tregun evropian.

Reklama

Gjiganti i dikurshëm finlandez, Nokia me sa duket do të vijë edhe me produkte të reja inovative.

Hardueri është një kuti e zezë me logon e Nokia që gjendet në maje të pajisjes. Në pjesën e pasme pajisja ofron Ethernet port, HDMI, USB-C, porte për audio dhe AV me USB-A. Mbështet edhe dalje për cilësinë 4K, dual-band Wi-Fi, me Bluetooth 4.2 .

Kutia e parë e markës së quajtur Nokia Android TV del përpara fundvitit, dhe përveç Evropës, tani për tani nuk ka asnjë lajm nëse do të jetë në shitje edhe në Amerikë.

Në trend Teknologji

Më shumë
Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Teknologji
Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Teknologji
Pixel Watch mund të fiket vetvetiu për t'u mbrojtur nga nxehtësia

Pixel Watch mund të fiket vetvetiu për t'u mbrojtur nga nxehtësia

Teknologji
Android 11 Beta vjen me 3 qershor, me shfaqje të madhe në YouTube

Android 11 Beta vjen me 3 qershor, me shfaqje të madhe në YouTube

Teknologji
Roblox: Një 10-vjeçare shpenzoi 2500 funte nga paratë e mamasë pa e ditur ajo

Roblox: Një 10-vjeçare shpenzoi 2500 funte nga paratë e mamasë pa e ditur ajo

Lojëra
Goditeni Putinin dhe Kadyrovin me

Goditeni Putinin dhe Kadyrovin me "duart" e Elon Muskut

Lojëra
Kalo në kategori