LAJMI I FUNDIT:

Një familje u filmua duke ecur pa kurrfarë pajisje mbrojtëse në alpet italiane, babai barte në kraharor fëmijën e vogël – pamjet nxitin reagime të ashpra

Një familje u filmua duke ecur pa kurrfarë pajisje mbrojtëse në alpet italiane, babai barte në kraharor fëmijën e vogël – pamjet nxitin reagime të ashpra

Një familje është filmuar duke u ngjitur në malin shkëmbor në alpet italiane – duke mos përdorur kurrfarë pajisje mbrojtëse.

Pas publikimit të pamjeve kanë reaguar edhe ekipet e shpëtimit që kërkuan të kenë më shumë kujdes turistët, e në veçanti ata që janë me fëmijë, transmeton Telegrafi.

Prindërit e pa identifikuar me fëmijën e tyre të vogël u panë duke ecur në kodrën shkëmbore – kurse publikimi i pamjeve ka nxitur reagime të ashpra.


Bëhet fjalë për një familje të huaj, pra turistë që u filmuan në Bepi Zac të Viva Ferrata – që është e dedikuar vetëm për ata me përvojë të madhe në alpinizëm.

Gjendet në afërsi të maleve Trenot dhe konsiderohet si një prej terreneve më të rrezikshme.

E në video shihet një burrë duke mbajtur në kraharor fëmijën që nuk kishte kurrfarë pajisje mbrojtëse. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
NATO: Shqetësimet për shëndetin e Biden hodhën hije mbi samitin

NATO: Shqetësimet për shëndetin e Biden hodhën hije mbi samitin

Botë
Zyrtari i lartë ushtarak i huaj në Kosovë informon Gjukanoviqin se po përgatitet një atentat ndaj tij

Zyrtari i lartë ushtarak i huaj në Kosovë informon Gjukanoviqin se po përgatitet një atentat ndaj tij

Mali i Zi
SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

Evropa
Rusia ka humbur më shumë se 70 mijë trupa në Ukrainë dy muajt e fundit

Rusia ka humbur më shumë se 70 mijë trupa në Ukrainë dy muajt e fundit

Evropa
Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Botë
Turistja kineze shkoi për tu larë në plazh, përfundoi 80 kilometra larg brigjeve – pas 36 orëve e shpëtojnë rojat bregdetare japoneze

Turistja kineze shkoi për tu larë në plazh, përfundoi 80 kilometra larg brigjeve – pas 36 orëve e shpëtojnë rojat bregdetare japoneze

Azia
Kalo në kategori