LAJMI I FUNDIT:

Nis peticioni online i bizneseve: Të deklarojmë tatimet por mos t’i paguajmë deri në miratimin e Pakos së Rimëkëmbjes

Nis peticioni online i bizneseve: Të deklarojmë tatimet por mos t’i paguajmë deri në miratimin e Pakos së Rimëkëmbjes

Dështimi i aprovimit të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike në Kuvend, ka dëmtuar edhe më shumë bizneset që janë goditur nga pandemia e COVID-19.

Reklama

Për këtë qëllim odat e bizneseve në Kosovë kanë filluar një peticion në platformën elektronike Change.org.

Me këtë peticion synohet që të arrihet qëllimi që bizneset në Kosovë të deklarojnë tatimet por që ato të mos paguhen deri në miratimin e Pakos së Rimëkëmbjes, e që në këtë mënyrë do të mund të rrezikoheshin edhe pagat e deputetëve dhe qeveritarëve.

“Mos aprovimi i Pakos së Rimëkëmbjes falimenton shumë biznese private duke rritë kështu papunësinë dhe varfërinë.

Mospagesa e tatimeve nga bizneset rrezikon marrjen e pagave të deputetëve dhe qeveritarëve në të ardhmen, që i vetëdijëson për punë efikase dhe angazhim të sinqertë”, thuhet në tekstin e opeticionit.

Peticionin mund ta plotësoni KËTU.


Në trend Ekonomi

Më shumë
Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Ekonomi
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House
Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

CITY College
Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Ekonomi
Kalo në kategori