LAJMI I FUNDIT:

I ngec dora në mekanizmin e shkallëve elektrike, mjekët arrijnë t’ia shpëtojnë gishtat dyvjeçares nga El Salvadori

I ngec dora në mekanizmin e shkallëve elektrike, mjekët arrijnë t’ia shpëtojnë gishtat dyvjeçares nga El Salvadori

Një vajzë dyvjeçare për pak sa nuk humbi gishtërinjtë, kur dora i ngeci në mekanizmin e shkallëve elektrike në një qendër tregtare në El Salvador.

Vajza e vogël ishte me të ëmën në Plaza Mundo në Apopa, El Salvador, kur i ngecën gishtat e dorës në mekanizmin e shkallëve elektrike.


Derisa e ëma po e tërhiqte, punonjësit teknikë po punonin që t’ia lirojnë dorën dhe gishtat që i kishin ngecur në mekanizëm.

Pasi ia arritën qëllimit, vogëlushja është dërguar me urgjencë në spitalin më të afërt, ku i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale për t’ia shpëtuar të gjithë gishtërinjtë.

Ekipet emergjente dhe mjekët e spitalit ku është trajtuar vogëlushja, janë lavdëruar për profesionalizmin e treguar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shpërthimet jehojnë në të gjithë Bagdadin shkaku i raketave të lëshuara në drejtim të ambasadës amerikane

Shpërthimet jehojnë në të gjithë Bagdadin shkaku i raketave të lëshuara në drejtim të ambasadës amerikane

Azia
Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Azia
Pamjet nga kamera e trupit të luftëtarit të Hamasit shfaqin sulmin e izraelitëve në Gaza

Pamjet nga kamera e trupit të luftëtarit të Hamasit shfaqin sulmin e izraelitëve në Gaza

Azia
Djali i ministrit izraelit është vrarë në Gaza

Djali i ministrit izraelit është vrarë në Gaza

Botë
Symbyllur, duart e lidhura dhe të zhveshur - Izraeli raportohet se ka arrestuar disa militantë të Hamasit

Symbyllur, duart e lidhura dhe të zhveshur - Izraeli raportohet se ka arrestuar disa militantë të Hamasit

Azia
Shkencëtarët pretendojnë se kanë zbuluar sekretin e espresos së përsosur

Shkencëtarët pretendojnë se kanë zbuluar sekretin e espresos së përsosur

Botë
Kalo në kategori