Një shofere e pafat ka kryer një nga parkimet më të këqij në botë – duke goditur gazin në vend të frenit dhe duke goditur një mur betoni të lartë 15 metra.

Sipas përshkrimit të videos, përcjell Telegrafi, gruaja sapo kishte mbërritur në punë në një zyrë qeveritare kur shkoi të kthehej në një hapësirë në katin e katërt të parkingut të makinave në Nonthaburi, Tajlandë të enjten (28/11) në mëngjes.

Por pasi u tërhoq përsëri në hapësirë, shoferja po përpiqej të drejtohej dhe aksidentalisht shtypi pedalin e gazit, në vend se të frenit.

Kanë qenë kamerat e sigurisë që kanë treguar se si një veturë Toyota C-HR u përplas nëpër barrierën e betonit dhe u la e varur rrezikshëm gjatë rënies.

Stafi i shokuar në Ministrinë e Shëndetësisë së këtij vendi thuhet se vrapoi për të ndihmuar shoferin.

Ajo supozohet se u nxor nga dera e pasagjerit pasi përplasja kishte thyer dorezën në anën e saj.

Punëtorja e cila ishte shumë e turpëruar nga incidenti për të zbuluar emrin e saj, i tha televizionit lokal se ajo së fundmi kishte blerë makinën e transmetimit automatik, për çfarë edhe i ishin ngatërruar pedalet. /Telegrafi/