LAJMI I FUNDIT:

Nga tani e tutje qytetarët e RMV-së mund të kontrollojnë online statusin e pasaportës

Nga tani e tutje qytetarët e RMV-së mund të kontrollojnë online statusin e pasaportës

MPB i njofton qytetarët e qytetit të Shkupit se ajo që ishte paralajmëruar sot është vënë në funksionim dhe ka të bëjë me mundësinë e qytetarëve të qytetit të Shkupit të cilët kanë bërë fotografi në procedurë të rregullt në “ Prolet” dhe “MTV” në pikat e kontrollit për të kontrolluar statusin e pasaportës së tyre, pra nëse është në proces të përgatitjes apo është bërë dhe mund të merret.

Me këtë funksion do të kontribuojë ndjeshëm në uljen e turmave që u krijuan për shkak se qytetarët u detyruan të prisnin disa orë vetëm për të kuptuar nëse u është përgatitur pasaporta.


Gjithashtu, po bëhet një përmirësim i këtij sistemi për të mundësuar që një kontroll i tillë të jetë i disponueshëm për pjesën tjetër të pikave, si dhe për statusin e kartave të identitetit

Kontrolli mund të bëhet në linkun e mëposhtëm:
https://termin.mvr.gov.mk/document_status

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Arrestohet një i dyshuar lidhur me rastin e ukrainases që u gjet e vdekur në autostradën Ferizaj-Prishtinë

Arrestohet një i dyshuar lidhur me rastin e ukrainases që u gjet e vdekur në autostradën Ferizaj-Prishtinë

Drejtësi
Komandanti suprem i NATO-s, Cavoli: Po i shtojmë forcat në Kosovë dhe Bosnje, po sjellim artileri të rëndë

Komandanti suprem i NATO-s, Cavoli: Po i shtojmë forcat në Kosovë dhe Bosnje, po sjellim artileri të rëndë

Lajme
Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Lajme
Përfaqësuesi i Shqipërisë në KiE: Kosova ka plan të jashtëzakonshëm për të siguruar anëtarësimin në  Këshillin e Evropës

Përfaqësuesi i Shqipërisë në KiE: Kosova ka plan të jashtëzakonshëm për të siguruar anëtarësimin në Këshillin e Evropës

Lajme
Knaus: Kosova ta dërgojë draftin e Asociacionit në Kushtetuese para votimit në maj - nëse veprohet sikur javët e fundit do të ketë sukses

Knaus: Kosova ta dërgojë draftin e Asociacionit në Kushtetuese para votimit në maj - nëse veprohet sikur javët e fundit do të ketë sukses

Lajme
Kalo në kategori