LAJMI I FUNDIT:

Nga 1 marsi qytetarët e Maqedonisë do të mund të kryejnë pagesat në postë

Nga 1 marsi qytetarët e Maqedonisë do të mund të kryejnë pagesat në postë

Drejtori i Përgjithshëm i Postave të Maqedonisë pret që nga 1 marsi të hapen sportelet e Halk Bakës dhe qytetarët do të mund të kryejnë pagesat në postë.

“Marrëveshja është në fazën përfundimtare. Pas miratimit në QEveri, ka disa detaje për të cilat duhet të dakordohemi. Obligimi i bankës është që të fillojë me punë më vonë për dy muaj. Unë besoj se më 1 mars qytetarët do të mund të kryejnë pagesat”, tha Makraduli.

Ai tha se ata si operator universal e kanë për detyrim të kenë 330 pika në Maqedoni dhe ka vendet ku nuk mund të paguani në vend tjetër përveç se bankë.

Ai tha se me një pjesë të bankave kanë marrëveshja që postierët t’i çojnë pensionet dhe ju bëri thirrje edhe bankave tjera ta bëjnë të njëjtën gjë./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Lajme
Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Lajme
Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Lajme
Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Siguri

"Bëhet i gjallë” i kërkuari nga INTERPOL-i, Radoiçiq shfaqet në Kopaonik duke festuar ditëlindjen

Lajme
PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

Prishtina
Kalo në kategori