LAJMI I FUNDIT:

Nëntë të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – publikohet momenti i shembjes së çatisë së një kishe në Meksikë

Nëntë të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – publikohet momenti i shembjes së çatisë së një kishe në Meksikë
Reklama

Nëntë persona raportohet se kanë gjetur vdekjen dhe rreth 20 të tjerë janë bllokuar pasi një çati e kishës u shemb në Meksikë.

Mediat lokale thanë se 49 persona u dërguan në spital, pasi çatia e kishës Santa Cruz të Ciudad Madero u rrëzua, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.


Policia në shtetin bregdetar të Tamaulipas tha se rreth 100 njerëz ishin në meshë në momentin e shembjes.

Mediat lokale raportuan se ishte një pagëzim.

Një numër fëmijësh besohet të jenë në mesin e të bllokuarve dhe përpjekjet e shpëtimit janë duke vazhduar.

Ndërkohë janë publikuar disa pamje që thuhet se tregojnë momentin e shembjes së çatisë së kishës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Udhëheqësi i Hamasit takoi pengjet izraelitë në tunelet e Gazës, foli me ta në gjuhën hebraike

Udhëheqësi i Hamasit takoi pengjet izraelitë në tunelet e Gazës, foli me ta në gjuhën hebraike

Azia
Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Azia
Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Azia
Helmohet gruaja e kreut të inteligjencës ushtarake të Ukrainës, dërgohet me urgjencë në spital – i gjejnë metale të rënda në gjak

Helmohet gruaja e kreut të inteligjencës ushtarake të Ukrainës, dërgohet me urgjencë në spital – i gjejnë metale të rënda në gjak

Evropa
Pse Katari është i përfshirë

Pse Katari është i përfshirë "kaq shumë" në negociatat mes Izraelit dhe Hamasit?

Botë
Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Botë
Kalo në kategori