LAJMI I FUNDIT:

Nëntë të vdekur dhe dhjetë të lënduar nga shpërthimi i bombolës në Kinë, publikohen pamjet e momentit të shpërthimit të gazit në restorant

Nëntë të vdekur dhe dhjetë të lënduar nga shpërthimi i bombolës në Kinë, publikohen pamjet e momentit të shpërthimit të gazit në restorant

Mediat kineze raportojnë se nëntë persona kanë humbur jetën dhe 10 tjerë janë lënduar, nga shpërthimi i bombolës së gazit në një restorant në lindje të Kinës.

Reklama

Nga shpërthimi i fuqishëm është shkatërruar plotësisht një restorant në provincën Dyangsu, kurse janë dëmtuar edhe shumë lokale tjera përreth, transmeton Telegrafi.

Siç raporton AP, më shumë se 200 pjesëtarë të ekipeve të shpëtimit kanë dalë në vend të ngjarjes për t’i nxjerrë nga rrënojat të mbijetuarit.

Në anën tjetër, zyrtarët lokalë kanë bërë të ditur se gjendja shëndetësore e të plagosurve është stabile. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori