LAJMI I FUNDIT:

Nënshkruhet marrëveshja, 71% e fitimit për Postën e Maqedonisë dhe 29% për Halk Bank

Nënshkruhet marrëveshja, 71% e fitimit për Postën e Maqedonisë dhe 29% për Halk Bank

Drejtori i Përgjithshëm i Postave të Maqedonisë së Veriut, Jani Makraduli sot nënshkroi marrëveshjen ku 71% e fitimit shkojnë për Postën e Maqedonisë dhe 29% për Halk Bank.

Marrëveshja për bashkëpunim është nënshkruar për 15 vite, ndërsa Makraduli thotë se përveç injeksionit financiar për punën do të mundësohen edhe shërbime të planifikuar amë të mira.

Drejtori Ekzekutiv i Halkank, Bilal Suxhubashi shprehu kënaqësi për bashkëpunimin me, siç thotë ai, institucion eminent historik.

“Konsiderojmë se në institucion si Postat e Maqedonisë, e cila përfaqësohet nga të gjithë, madje edhe nga pikat më të largëta të këtij shteti, në bashkëpunim me një brend të rëndësishëm si Halk Bank do të mund të japim shërbime më të mira dhe më cilësore”, tha Suxhubashi./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
“Hija” e Zelenskyt, kush është shoku i fëmijërisë që e ruajti edhe në Tiranë

“Hija” e Zelenskyt, kush është shoku i fëmijërisë që e ruajti edhe në Tiranë

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Zelensky sfidoi masat e sigurisë në Tiranë, përshkon në këmbë një pjesë të kryeqytetit shqiptar

Lajme
“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

Siguri
Murati thotë do ta përjetojmë bashkimin kombëtar, Arifi vlerëson se është humbur shansi

Murati thotë do ta përjetojmë bashkimin kombëtar, Arifi vlerëson se është humbur shansi

Lajme
Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s

Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s

Lajme
Kalo në kategori