LAJMI I FUNDIT:

Nënë e bir humbin jetën nga tornadoja shkatërruese në Tennessee, gruaja e pafat u gjet duke mbajtur fëmijën në krahë

Nënë e bir humbin jetën nga tornadoja shkatërruese në Tennessee, gruaja e pafat u gjet duke mbajtur fëmijën në krahë

Një djalë 2-vjeçar u gjet i vdekur në krahët e nënës së tij të vdekur pasi një tornado shkatërruese vrau edhe fqinjin e tyre në Tennessee.

Një fqinj tjetër tha se pas stuhisë, ata filluan të kërkonin djalin e zhdukur, Anthony Elmer Mendez, i cili u largua nga shtëpia e tij nga stuhia.

Zjarrfikësit përfundimisht e gjetën atë në rrënoja, në krahët e nënës së tij të vdekur, Floridema Gabriel Perez, transmeton Telegrafi.


Fqinji i tyre, babai i dy fëmijëve, Joseph Dalton, humbi jetën gjithashtu nga tornado, kur stuhia ngriti rulotën e tij dhe e hodhi atë në shtëpinë ku jetonte Perez me babanë e dy fëmijëve të saj.

Partneri i saj, një fëmijë tjetër si dhe fëmijët e Daltonit u dërguan në spital me lëndime të lehta.

Fqinja Wanda McClemore tha se filluan të kërkonin Anthony të shtunën kur babai i tij tha se nuk mund ta gjente atë.

Sipas saj, kur e kanë gjetur, nëna e tij e mbante ende në krahë. Babai tha se familja ishte duke fjetur kur stuhia goditi.

“Ndodhi tragjedia. Ajo jetonte në këtë rulotë, një tjetër ra mbi të”, tha vëllai i saj Marko Perez. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Amerika
Miliarderi Elon Musk mund të shkatërrojë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, çfarë do të ndodh më pas?

Miliarderi Elon Musk mund të shkatërrojë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, çfarë do të ndodh më pas?

Botë
Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Amerika
FBI thotë se tani ka qasje në telefonin e atentatorit të Donald Trumpit

FBI thotë se tani ka qasje në telefonin e atentatorit të Donald Trumpit

Amerika
Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Amerika
Trump nominon J.D. Vance si kandidatin e tij për zëvendëspresident, por kush është senatori nga Ohio?

Trump nominon J.D. Vance si kandidatin e tij për zëvendëspresident, por kush është senatori nga Ohio?

Amerika
Kalo në kategori