LAJMI I FUNDIT:

Nëna e rrit vajzën si një grua tradicionale: Është e pranueshme të varesh nga një burrë

Nëna e rrit vajzën si një grua tradicionale: Është e pranueshme të varesh nga një burrë

Nëse ka gjithnjë e më shumë feministe në botë, australiani Jasmine Dinis mburret se ajo është saktësisht e kundërta e këtij nocioni.

Ajo e përshkruan veten si “një grua tradicionale që rrit vajzën e saj për t’i shërbyer familjes së saj dhe varet nga burri i saj i ardhshëm”.

“Unë dua që ai të jetë si unë, në vend që të marrë një arsim universitar ose karrierën e tij”, tha ajo në një nga videot që ndau në TikTok.

“Unë po e mësoj vajzën time se është krejtësisht e pranueshme të varet nga një burrë dhe se shërbimi i burrit të saj dhe lindja e fëmijëve do të jetë gëzimi i saj më i madh”, shtoi ajo.

Jasmine ka pothuajse 150 mijë ndjekës në TikTok dhe Instagram, ku publikon video nga jeta e saj dhe promovon “mëmësinë dhe martesën tradicionale”.

Shumë e dënojnë për mënyrën se si e rrit vajzën e saj. Ata besojnë se të gjithë, qoftë një grua apo një burrë, duhet të mësojnë të mos varen nga askush tjetër përveç vetes. /Telegrafi/

@jasminedinis2 In a world full of women teaching their children that their only goal is to go to university, get a good job and make money, I’m teaching my little girl to live a slow life, to be a biblical women that wants a husband & a beautiful family that she can serve daily. That joy comes from God & family, not from a career 🕊️🤍 #homesteading #tradwife #motherhood #foryoupage #stayathomemom #conservative ♬ original sound – Jasmine Dinis


Në trend Fun

Më shumë
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Interesante
Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Burri më i gjatë dhe gruaja më e shkurtër në botë takohen përsëri, gjashtë vjet pas fotosesionit të tyre viral përpara piramidave egjiptiane

Interesante
Kalo në kategori