LAJMI I FUNDIT:

Në vitin 2018 më së shumti dënime kundërvajtëse janë shqiptuar nga SPB Veles 

Në vitin 2018 më së shumti dënime kundërvajtëse janë shqiptuar nga SPB Veles 

Ekipet e SPB Veles gjatë vitit 2018 sipas Ligjit për siguri në komunikacionin e rrugëve në territorin e Velesit kanë shqiptuar 4.712 dënime kundërvajtëse që është 60% më shumë krahasuar me vitin 2017.

Ekipet e SPB Veles në rrethinën e Kavadarit kanë shqiptuar 3.100 dënime sipas të njëjtit ligj, që është për 90% më shumë nga viti 2017, përcjell Telegrafi Maqedoni.


Në  Negotiënë, ekipet e SPB Veles dhe stacionit policor në Negotinë, vjet kanë shqiptuar 3.444 dënime dhe që është për 50% më shumë krahasuar me vitin 2017.

Në të tri komunat, Veles, Kavardar, dhe Negotinë janë shqiptuar 11.156 dënime për vozitësit që është për 67% më shumë krahasuar me vitin 2017.

“Numri i zmadhuar i dënimeve kundëvajtëse ka është për shkak të rritjes së kontrolleve në komunikacion nga ana e polcisë, por edhe për shkak të rritjes së përqindjes së vozitësve që nuk e kanë respektuar këtë ligj, përkatësisht nuk i kanë respektuar shenjat e komunikacionit dhe rregullat”, thotë zëdhënësi i SPB Veles, Veroljub Dodevski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Siguri
Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lajme
Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajme
Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Drejtësi
Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Lajme
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Kalo në kategori