LAJMI I FUNDIT:

Në qendrën e votimit në Leposaviq ku votuesit janë vetëm shqiptarë, pjesëmarrja deri më tani 36.5 përqind

Në qendrën e votimit në Leposaviq ku votuesit janë vetëm shqiptarë, pjesëmarrja deri më tani 36.5 përqind

Numër jo i kënaqshëm i daljes në votime në fshatrat shqiptare të Leposaviqit. Në një qendër votimi ku të gjithë votuesit janë shqiptarë kanë votuar vetëm 36.5 e qytetarëve me të drejt vote.

Avni Halili, menaxher i qendrës së votimit në Koshtovë të Komunës së Leposaviqit, ka thënë se 63 qytetarë kanë të drejtë votimi në këtë vend, derisa 23 prej tyre deri tash kanë votuar.


“Këtu gjithsej janë 63 persona në listë që kanë të drejtë vote, kurse deri në këto momente vetëm 23 kanë votuar prej tyre”, ka thënë Halili për RTV Dukagjinin.

Halili ka thënë tutje se qytetarët që kanë të drejtë vote janë nga komuniteti shqiptar.

Në trend Lajme

Më shumë
Efekti

Efekti "TikTok", mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa

Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa "rritje e tensioneve", për të tjerët "gjë e mençur"

Lajme
“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

Siguri
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

Komunat
Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Politikë
Kalo në kategori