LAJMI I FUNDIT:

Në cilën moshë duhet të martoheni, në bazë të shenjës suaj të Zodiakut?

Në cilën moshë duhet të martoheni, në bazë të shenjës suaj të Zodiakut?

Astrologët thonë se secila shenjë e zodiakut ka një moshë ideale se kur duhet të martohet

Hulumtuesit kanë shikuar besëtytnisë rreth fatit dhe kanë zbuluar se praktika e astrologjisë ka ekzistuar thuajse në të gjitha shoqëritë njerëzore, në shumicën e periudhave kohore.


Astrologjia ka origjinë parahistorike dhe lulëzon në botën moderne.

Sidoqoftë, Telegrafi ju sjell moshën ideale se kur duhet të martoheni, varësisht nga shenja juaj e Zodiakut.

Dashi
Dashi, si grup, në përgjithësi pëlqen të jetë i shoqëruar tërë jetën, ndonëse pëlqejnë të mendojnë se janë të pavarur. Personat e kësaj shenje priren të martohen në vitet e 20’ta dhe të kenë lidhje të lumtur.

Demi
Stabiliteti në shtëpi është preferenca e Demit. Dashuria, martesa dhe një partner i lumtur në shtëpi është qëllimi që çdo person i kësaj shenje dëshiron ta arrijë në jetë para moshës 25 vjeçare.

Binjakët
Binjakët është shenjë zodiaku e cila shpreson për dashurinë që i tejkalon edhe ëndrrat romantike. Binjakët e kërkojnë fatin binjak shumë herët në jetë, por nuk martohen deri në mesin e viteve të 30’ta.

Gaforrja
Gaforret janë të dashuruara dhe partneri i tyre martesor i sheh si të pa rezistueshme rreth viteve të hershme të 30’tave.

Luani
Luanët pëlqejnë t’i ndjekin interesat e tyre të dashurisë, por vonojnë derisa të martohen. Luanët presin deri në vitet e vonshme të 30’ta për t’u martuar.

Virgjëresha
Virgjëresha kërkon lumturi në shtëpi dhe parapëlqen të martohet herët në jetë, diku mes viteve të 20’ta.

Peshorja
Librat janë të dashuruara me dashurinë, dhe është fakt që peshoret martohen shumë herët në jetë – përafërsisht kur i mbushin 20 vjet. Peshoreve gjithashtu iu pëlqen ta lexojnë astrologjinë.

Akrepi
Personat e kësaj shenje të zodiakut parapëlqejnë të jenë të pavarur deri në vitet e vonshme të jetës. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që akrepi të martohet edhe në mesin e viteve të 20’ta, ose në vitet e vonshme të 30’tave.

Shigjetari
Mos u përpiquni të lidheni romantikisht me Shigjetarin nëse mendoni të martoheni në të ardhmen. Shigjetari parapëlqen të jetë i lirë, dhe nëse ndonjëherë Shigjetarët shprehin dëshirën për t’u martuar, kryesisht parapëlqejnë ta bëjnë moshën 30 vjeçare.

Bricjapi
Bricjapi është shenjë e zodiakut e cila dëshiron të ndihet komode dhe e sigurt me një partner para se të martohet. Personat e kësaj shenje preferojnë të martohen mes viteve 25-309.

Ujori
Ujorët kanë nivele të larta të energjisë, entuziazmit dhe vitalitetit, dhe nxitojnë të martohen në vitet e hershme të 20’tave.

Peshqit
Peshqit nuk martohen deri në vitet e vonshme të 30’tave. /Telegrafi/