LAJMI I FUNDIT:

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë raportuar nëntë kafshime qensh

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë raportuar nëntë kafshime qensh

MPB njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar nëntë kafshime qensh në të gjithë vendin, tetë prej të cilave nga qen të pastrehë.

Në stacionin policor në Draçevë, 30 minuta pas mesnate, A.J.(31) nga Shkupi ka raportuar se vajza e tij e mitur është kafshuar nga një qen endacak në rrugën “Kiro Fetak” në Shkup.


D.V.(59) nga Shkupi dje në Stacionin Policor Gazi Babë ka raportuar se në ul. “Brigadat e Moravisë së Jugut” në Shkup është kafshuar nga një qen endacak.

Tetëdhjetë e një vjeçari M.V. nga Shkupi ka raportuar dje në Stacionin Policor Gjorçe Petrov se është kafshuar nga një qen endacak në rrugën “Gjorçe Petrov” në Shkup.

Në Stacionin Policor Qendër, A.C.(48) nga fshati Tromedja e Kumanovës, dje ka raportuar se është kafshuar nga një qen endacak në afërsi të Kompleksit klinika “Nënë Tereza” në Shkup.

Dje në Stacionin Policor Karposh, B.V.(69) nga fshati Bardovci ka raportuar se është kafshuar nga një qen endacak në rrugën “6” në fshatin Bardovci-Shkup.

Në stacionin policor në Draçevë, E.M.(34) nga Shkupi ka raportuar se në rrugën “Branko Zarevski” në Shkup është kafshuar nga një qen endacak.

F.O.(50), banor nga Kërçovë, dje në stacionin policor në Kërçovë ka raportuar se në rrugën “Magistralen Pat” është kafshuar nga një qen endacak.

Në Stacionin Policor të Tetovës S.S.(66) nga Tetova ka raportuar se në rrugën “Jovan Onçevski” është kafshuar nga një qen endacak.

Në Buletin është regjistruar edhe një rast i kafshimit të qenit – kafshë shtëpiake. Gjashtëdhjetë e shtatë vjeçari A.L (67) nga lagjja Orizari-Kochansko ka raportuar dje se më datë 21.02.2024 rreth orës 15:30 në lagjen Orizari është kafshuar nga një qen në pronësi të S.N. Sipas MPB-së po merren masa për zbardhjen e rastit.

Në trend Lajme

Më shumë
Serwer tregon se pse Serbia i frikësohet anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Serwer tregon se pse Serbia i frikësohet anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Lajme
Ndryshimi i motit, IHMK njofton për shi dhe borë

Ndryshimi i motit, IHMK njofton për shi dhe borë

Lajme
Von Cramon: Nëse Kosova e Serbia përfitojnë më shumë nga moszbatimi i marrëveshjeve, vështirë të bëhet diçka në Bruksel

Von Cramon: Nëse Kosova e Serbia përfitojnë më shumë nga moszbatimi i marrëveshjeve, vështirë të bëhet diçka në Bruksel

Lajme
Arrestimet e qytetarëve të Kosovës në kufi, analistët në Beograd: Serbia ka prekur fundin moral e politik

Arrestimet e qytetarëve të Kosovës në kufi, analistët në Beograd: Serbia ka prekur fundin moral e politik

Lajme
Një muaj paraburgim për shqiptarin nga Kosova të arrestuar në Serbi

Një muaj paraburgim për shqiptarin nga Kosova të arrestuar në Serbi

Drejtësi
“Të ngrehi zhag”, deklarata e bashkëshortes së Riza Muratit, e cila e ka denoncuar kapitenin e policisë për dhunë

“Të ngrehi zhag”, deklarata e bashkëshortes së Riza Muratit, e cila e ka denoncuar kapitenin e policisë për dhunë

Drejtësi
Kalo në kategori