LAJMI I FUNDIT:

Ndërpritet linja e fluturimit më të shkurtër në botë

Ndërpritet linja e fluturimit më të shkurtër në botë

Fluturimi më i shkurtër në botë prej tetë minutave ndërmjet Gjermanisë dhe Zvicrës është hequr, njoftuan zyrtarët.

Reklama

Kjo linjë e fluturimeve, e cila bartte udhëtarët mbi liqenin Constance në fluturimin ndërmjet Altenrhein në Zvicër dhe Friedrichshafen në jug të Gjermanisë, ishte vendosur në nëntor të vitit të kaluar, transmeton KosovaPress.

Claus-Dieter Wehr, drejtor ekzekutiv i aeroportit në Friedrichshafen, tha se kompania ajrore vjeneze “People’s Viennaline” do të shuajë linjën më 14 prill, për shkak të kërkesave të ulëta.

Ndryshe, mbrojtësit e mjedisit kishin kritikuar fluturimet në këtë linjë duke i quajtur të pakuptimta për shkak të ndotjes së ajrit.

Në trend Botë

Më shumë
Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Amerika
Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Evropa
Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa

"Ne nuk e dimë madhësinë e Ukrainës", Orban për bisedimet e anëtarësimit të Ukrainës në BE

Evropa
Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Amerika
Kalo në kategori