LAJMI I FUNDIT:

Ndalohen disa persona në Manastir, u gjendën armë dhe municione

Ndalohen disa persona në Manastir, u gjendën armë dhe municione

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme kanë ndaluar 26-vjeçarin K.J. nga Manastiri.

Reklama

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër gjyqësor, janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, dy korniza për pistoletë dhe 48 plumba.

26-vjeçari është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët kallëzim përkatës.

Dje po ashtu, policët e policisë kriminale në kuadër të SPB Manastir kanë ndaluar V.A. (43) nga Manastiri. Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, iu gjetën dhe sekuestruan municione dhe sende me origjinë nga një vjedhje e rëndë e kryer më datë 02.06.2023 nga fëmijët e tij të mitur.

Me ta në stacionin policor është zhvilluar një bisedë zyrtare gjatë së cilës kanë pranuar krimin. Pas dokumentimit të plotë të rasteve ndaj tyre do të ngrihet kallëzim përkatës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Lajme
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Lajme
Linjat e autobusëve të Trafikut Urban tashmë edhe në Google Maps, Rama jep detaje

Linjat e autobusëve të Trafikut Urban tashmë edhe në Google Maps, Rama jep detaje

Prishtina
13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

Kronika e Zezë
Bashkëpunëtori i drejtësisë Dumani nuk kursen as vëllain e tij: Ka qenë i përfshirë në atentatin e trefishtë në Bradashesh

Bashkëpunëtori i drejtësisë Dumani nuk kursen as vëllain e tij: Ka qenë i përfshirë në atentatin e trefishtë në Bradashesh

Lajme
Kalo në kategori