LAJMI I FUNDIT:

Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

Gatimi më special që mund të përgatisni për familjen tuaj!

Reklama

Përbërësit:

▪ 1 kg muskuj viçi
▪ kripë, piper të zi, piper të kuq dhe erëza
▪ 350gr kërpudha të freskëta
▪ 4-5 patate mesatare
▪ dy karota
▪ një qepë e kuqe

Për salcën:

dy lugë gjelle pure domatesh
▪ një kube koncentrat viçi
▪ majdanoz i freskët.

Përgatitja e plotë me video:

Kuzhina e Arbnores: Facebook,  Instagram,  TikTok

/Telegrafi/