0Shares

Murat Jashari e ka pranuar se ka dashur ta vrasë avokatin Azem Vllasi, pasi atë e konsideron tradhtar.

Jashari ka thënë po ashtu se pos tij është edhe një grup i madh i njerëzve me të cilët ai bashkëpunon, njofton Klan Kosova.

Ai ka thënë se grupi shtrihet edhe në dy vende të tjera, pos Kosovës.

Jashari ka deklaruar edhe se ky grup ka për qëllim vrasjen e atyre që i konsiderojnë tradhtarë.

Në mesin e tyre ai ka thënë se ka edhe zyrtarë të lartë në shtetin e Kosovës.

Tentim-vrasja ndaj avokatit Azem Vllasi ka ndodhur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit.

Plagosja e Azem Vllasit, policia thotë se janë arrestuar dy persona Plagosja e Azem Vllasit, policia thotë se janë arrestuar dy persona

Policia ka bërë të ditur se ka arritur të sekuestrojë revolen dhe një shurdhues, dhe se deri më tani ka arrestuar dy persona.

Murat Jashari, i dyshuar për plagosjen e Azem Vllasit? Murat Jashari, i dyshuar për plagosjen e Azem Vllasit?

Murat Jashari është cilësuar nga policia si i dyshuari kryesor lidhur me tentim- vrasjen ndaj Vllasit./Telegrafi/

Të gjitha lajmet rreth avokatit Azem Vllasi Të gjitha lajmet rreth avokatit Azem Vllasi

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)