LAJMI I FUNDIT:

M&Sillosi vazhdon furnizimin e rregullt për të mbajtur stabilitet social ne Kosovë

M&Sillosi vazhdon furnizimin e rregullt për të mbajtur stabilitet social ne Kosovë

Kompania M&Sillosi është duke vazhduar me ritmin normal të furnizimit me grurë.

Reklama

Kjo kompani ka bërë të ditur se kamionët me grurë janë në kufi, në pritje për të kaluar procedurat e rregullta.

Vëllimi i importit të grurit mbetet i pandikuar nga situata e jashtëzakonshme. Kamionët kanë hyrë në Kosovë nga Maqedonia Veriore, përmes pikës kufitare Hani i Elezit.

Kompania M&Sillosi pritet që gjatë 24 orëve të fusin në Kosovë 40 kamiona grurë, shkruan IndeksOnline.

Sipas kësaj, qytetarët e Kosovës duket se nuk do të kenë më problem për furnizmin e grurë .

40 kamionat me grurë do të hyjnë në Kosovë përmes pikës kufitare Hani i Elezit, që do të bëjnë 1,000 tonë grurë.

Ndërsa importi javor do të jetë rreth 3,000 ton grurë.

Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Lajme
Flet zëdhënësi i NATO-s gjatë luftës në Kosovë: Serbia të heqë ushtrinë nga kufiri

Flet zëdhënësi i NATO-s gjatë luftës në Kosovë: Serbia të heqë ushtrinë nga kufiri

Lajme
Kurti për BBC: Nuk mund të bëjë kompromise për Republikën – SHBA dhe BE-ja aleatë të pakontestueshëm

Kurti për BBC: Nuk mund të bëjë kompromise për Republikën – SHBA dhe BE-ja aleatë të pakontestueshëm

Lajme
Mediat gjermane: Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Mediat gjermane: Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Lajme
Osmani mori pjesë në inaugurimin e Erdoganit si president: Turqia, aleat i madh i popullit të Kosovës

Osmani mori pjesë në inaugurimin e Erdoganit si president: Turqia, aleat i madh i popullit të Kosovës

Lajme
Zhduket një 24 vjeçar nga Shtimja, policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për gjetjen e tij

Zhduket një 24 vjeçar nga Shtimja, policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për gjetjen e tij

Kronika e Zezë
Kalo në kategori