LAJMI I FUNDIT:

MPB: Kallëzim penal ndaj shkupjanit, keqpërdori nëntë vjet pensionin invalidor të nënës së tij

MPB: Kallëzim penal ndaj shkupjanit, keqpërdori nëntë vjet pensionin invalidor të nënës së tij

Departamenti për luftimin e krimit të organizuar dhe të rëndë ka paraqitur kallëzim penal kundër N.Lj.(60) nga Shkupi për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për vepër penale “mashtrim”.

“60 vjeçari nga Shkupi nuk e paraqitur se nëna e cila e cila merrte pensionin invalidor i kishte vdekur më 22 janar 2013, pas së cilët ka vazhduar të shfrytëzojë të drejtat në periudhën nga 1 shkurti 2013 deri me 6 mars 2022”, ka njoftuar Ministria e Punëve të Brendshme.


Në këtë mënyrë 60 vjeçari i ka shkaktuar buxhetit dëm prej 2.410.328 denarë.

Në trend Lajme

Më shumë
Deklarimi i pasurisë, ministrit Murati i dyfishohet vlera e aksioneve në Netflix

Deklarimi i pasurisë, ministrit Murati i dyfishohet vlera e aksioneve në Netflix

Lajme
Shqiprim Arifi shkarkohet nga pozita e kryetarit të Preshevës

Shqiprim Arifi shkarkohet nga pozita e kryetarit të Preshevës

Lugina
Vrau kunatin pasi i përdhunoi vajzën, Fatmir Tarellari kërkon lirimin nga burgu

Vrau kunatin pasi i përdhunoi vajzën, Fatmir Tarellari kërkon lirimin nga burgu

Lajme
Gjendet i vdekur një 32-vjeçar në Suharekë, policia jep dyshimet e para

Gjendet i vdekur një 32-vjeçar në Suharekë, policia jep dyshimet e para

Kronika e Zezë
Xhelal Sveçla ministri më i pasur, aksionar në biznes, trashëgimtar i shtëpisë dhe lokalit

Xhelal Sveçla ministri më i pasur, aksionar në biznes, trashëgimtar i shtëpisë dhe lokalit

Lajme
Tri shtëpi në Kosovë, një në Shqipëri dhe një vilë -  kjo është pasuria e Ramush Haradinajt

Tri shtëpi në Kosovë, një në Shqipëri dhe një vilë - kjo është pasuria e Ramush Haradinajt

Lajme
Kalo në kategori