LAJMI I FUNDIT:

Moti i keq zbraz plazhet në bregdetin shqiptar

Moti i keq zbraz plazhet në bregdetin shqiptar

Era e fortë dhe reshjet e shiut që përfshinë vendin në 24 orët e fundit do të vijojnë edhe gjatë ditës së hënë. Më të rrezikuara do të jenë zonat bregdetare për shkak të erës që krijon dallgë të mëdha në det.

“Për të gjithë ata që janë duke pushuar gjatë këtyre 3 ditëve dhe ditët e fundit të korrikut, do të kenë një mot disi të qëndrueshëm sa i përket reshjeve, por parametri i erës, deti i trazuar dhe temperaturat do të jenë më shumë se 32 gradë në zonat bregdetare”.

Po prej 1 Gushtit, situata do të ndryshojë në favor të pushuesve.

“Pritet të kemi direkt një përmirësim të motit, duke filluar që nga data 1. Do të kemi ardhje të masave ajrore të cilat janë me origjinë nga veriu i Afrikës. Përsa i përket vlerave termike, parashikohet që në pjesën e parë të variojnë nga 32 deri në 35 gradë”.

Reklama

Si pasojë e motit të keq, gjatë të dielës u rrezikuan disa pushues në plazhe, ndërsa dy të tjerë humbën jetën./Tv Klan/

Në trend Lajme

Më shumë
LIVE: Marshi në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së, nis grumbullimi i qytetarëve

LIVE: Marshi në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së, nis grumbullimi i qytetarëve

Lajme
Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Lajme
Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Nazmi Elezi
Hakohet faqja zyrtare e ish-presidentit Hashim Thaçi në Facebook

Hakohet faqja zyrtare e ish-presidentit Hashim Thaçi në Facebook

Lajme
Sulmohen me shok-bombë zyrtarët policorë në veri të Mitrovicës

Sulmohen me shok-bombë zyrtarët policorë në veri të Mitrovicës

Lajme
Specialja njofton se nesër nis gjykimi ndaj Hashim Thaçit dhe të akuzuarve të tjerë

Specialja njofton se nesër nis gjykimi ndaj Hashim Thaçit dhe të akuzuarve të tjerë

Lajme
Kalo në kategori