LAJMI I FUNDIT:

Mos e aplikoni fare këtë produkt, i nxjerr në pah të gjitha rrudhat

Mos e aplikoni fare këtë produkt, i nxjerr në pah të gjitha rrudhat

Truket e grimit për femrat mbi 50 vjeç, kushtojini vëmendje atij me buzëkuq

Reklama

Tonet e ngrohta sundojnë këtë sezon për sa i përket grimit dhe ekspertët zbulojnë se si t’i jepni freski fytyrës suaj dhe të zbusni dukshmërinë e rrudhave, nëse jeni në një moshë më të pjekur.

Nuancat e lehta duken natyrale dhe freskojnë lëkurën dhe këshilla është të zgjidhni ato me nënton të ngrohtë, sa më të ngjashëm me ngjyrën natyrale të lëkurës dhe flokëve.

Tendencat e grimit ndryshojnë shumë shpejt dhe me ardhjen e sezonit të ri, ngjyrat e ndezura në sy, faqe dhe buzë vijnë në fokus, transmeton Telegrafi.

Sa i përket bazës në fytyrë, ne ende i përmbahemi minimalizmit dhe bazës natyrale. Vetullat e theksuara ende e kornizojnë pamjen.

Një nga truket për një dukje rinore është përshtatja e nuancës së skuqjes me nuancën e buzëkuqit.

Grimi mund të luajë një rol të rëndësishëm për të theksuar bukurinë dhe plakjen në një mënyrë elegante.

Hijet e errëta në lëkurën e pjekur mund të krijojnë efektin e kundërt dhe theksojnë rrudhat dhe rrathët e errët.

Zgjidhni nuancat ‘nudo’ të hijeve që kanë një nuancë të ngrohtë, sa më të ngjashme me ngjyrën natyrale të lëkurës dhe flokëve.

Vendosni nuanca të errëta ose më të ftohta në skajet e jashtme të syrit. Shtoni skuqje me mjedër ose qershi për t’i dhënë fytyrës freski. Një truk i mirë për përtëritje është që të përputhet ngjyra e skuqjes me ngjyrën e buzëkuqit.

Gjatë aplikimit të grimit të buzëve, këshillohet përdorimi i lapsit të buzëve, dhe pas buzëkuqit, aplikoni shkëlqim, i cili do t’u japë atyre plotësi. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

Femra
E fejuara 36 vjeçare e Jagger merr vëmendjen me përzgjedhjen e modës në Paris

E fejuara 36 vjeçare e Jagger merr vëmendjen me përzgjedhjen e modës në Paris

Femra
Pa grim dhe me flokë të çrregullta, fansat me komente të ndryshme për Selenan

Pa grim dhe me flokë të çrregullta, fansat me komente të ndryshme për Selenan

Grim
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ja si duket trupi i gruas më magjepsëse në botë: Burrat nuk mund t'i heqin sytë nga ajo

Ja si duket trupi i gruas më magjepsëse në botë: Burrat nuk mund t'i heqin sytë nga ajo

Psikoprofil
Kalo në kategori