Institucioni mikro financiar, Monego, do të përurojë sonte (e premte) objektin e ri qëndror të saj.

Objekti i ri që gjendet në lagjen “Pejton” ka kohë që po punohet dhe tash ka ardhur koha për lansim.

Me pamje impozante, objekti i ri i Monegos do të përurohet me një ceremoni solemne nga ora 18:00.

Monego me këtë besohet se ka krijuar kushte tejet moderne për punonjësit dhe klientët.

Të punësuar në Monego janë mbi 230 puntor, 70% prej tyre janë femra. /Telegrafi/