0Shares

Microsoft ka debutuar në heshtje me modelin e ri të laptopit Surface Laptop, të cilin e ofron në katër ngjyra dhe opsione të Intel Core m3, Intel Core i5 or Core i7 me 16GB RAM dhe deri në 1TB memorie.

Ky model i Surface do të jetë pak më i lirë dhe fillon prej 799 dollarëve, përkatësisht variantin me Intel Core m3 CPU me 4GB RAM dhe 128GB memorie. Modeli i kaluar bazik i Surface fillonte prej 999 dollarëve.

Duket se Microsoft është duke u përpjekur të rrisë të ardhurat e Surface të cilat kohët e fundit u zbuluan se janë rritur vetëm për një për qind gjatë vitit.

Historia e Microsoft-it është pak më ndryshe nga rezultatet e Apple, të cilat përsëri kanë arritur në rekord.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)