Makina pa tavan, mund të arrijë deri në 340 kilometra në orë

Nëse dëshironi ta përjetonin një uragan, megjithëse në qiell të hapur dhe pa stuhi, atëherë është një mundësi, transmeton Telegrafi.

Aston Martin e ka prodhuar kabrioletin më të shpejtë ndonjëherë, që është modeli DBS Superlaggera Volante.

Kjo makinë me mundësi t’i largohet tavani, ka mundësi të lëvizë me 340 kilometra në orë, duke ofruar mundësi të një eksperience të mahnitshme. Shpejtësinë e lartë, ia mundëson motorin me 5.2 litra V12 që prodhon 715 kuaj fuqi.

Bashku me ndërtimin që ka ka Aston Martin DBS Superlaggera Volante, i mundëson që shpejtësinë prej zero deri në 100 kilometra në orë ta zë për 3.6 sekonda, deri në 140 kilometra në orë arrin për 6.7 sekonda. /Telegrafi/