LAJMI I FUNDIT:

Ministri britanik i Mbrojtjes zbulon detaje nga biseda me rusët në Moskë, pak ditë para fillimit të pushtimit të Ukrainës

Ministri britanik i Mbrojtjes zbulon detaje nga biseda me rusët në Moskë, pak ditë para fillimit të pushtimit të Ukrainës

Ministri britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, ka thënë se gjatë 11 shkurtit të vitit të kaluar gjatë një takimi me homologun rus në Moskë, Sergei Shoigu, ka marrë premtime të rrejshme se Rusia nuk do ta sulmojë Ukrainën.

Sipas Wallace, ai në Moskë kishte marrë garanci që Rusia nuk do të kryej pushtimin në Ukrainë, por theksoi se të dyja palët e dinin se bëhej fjalë për një gënjeshtër, transmeton Telegrafi.

Wallace i përshkroi fjalët e Shoigus si “demonstrim i keqtrajtimit apo forcës, e ajo është: do të gënjej, e ti e di se po gënjej dhe e di po gënjej dhe që gjithmonë do të gënjej”.

Wallace ka precizuar se “është e frikshme, por një gënjeshtër direkte”, që konfirmoi pretendimet e tij se Rusia do ta sulmojë Ukrainën.

Reklama

Në anën tjetër derisa po dilnin nga salla ku ishte mbajtur takimi, gjenerali rus Valerii Gerasimov kishte thënë se: “kurrë më nuk do të poshtërohen”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Azia
Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Amerika
Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Evropa
Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Evropa
Bora mbulon llogoret në vijën e frontit ku po luftojnë ushtarët ukrainas

Bora mbulon llogoret në vijën e frontit ku po luftojnë ushtarët ukrainas

Evropa
Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Evropa
Kalo në kategori