Milani siguron vendin në Ligën e Kampionëve me fitoren në derbin ndaj Juventusit

Milani ka fituar 1-0 në derbin me Juventusin në kuadër të javës së 37-të, për ta siguruar kështu kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin e ri.

Derisa ndeshja që në rrethana tjera do të ishte më e zjarrtë, duket se Zonja e Vjetër është demotivuar nga dënimi me dhjetë pikë, ndërsa Rossonerët fituan minimalisht në udhëtim.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutën e 40-të, kur Davide Calabria asistoi te Olivier Giroud.

Në pjesën e dytë u prit një lojë me ritëm më të lartë, por dy skuadrat vazhduan me po të njëjtin tempo si në 45 minutat e parë.

Në një derbi që u prit të ketë më shumë raste për gol, dy skuadrat performuan në një nivel jo të kënaqshëm, por për Milanin ishte arritja e objektivit – sigurimi i vendit për në Ligën e Kampionëve.

Pas javës së 37-të apo xhiros së parafundit, Milani ka arkëtuar 67 pikë, ndërsa Juventusi është në të shtatin me 59 sosh. /Telegrafi/

Miliarderi shpërbleu Kombëtaren e Gjeorgjisë me 10 milionë euro, premtoi një premio të jashtëzakonshëm nëse do të përjashtonin Spanjën

10 momentet më ikonike të Euro 2024 deri më tani, dy nga to janë krijuar nga Shqipëria

Dënime në vlerë prej 171,375 euro shkaku i tifozëve, Kuqezinjtë më të dënuarit në Euro 2024