LAJMI I FUNDIT:

Milaim Zeka thotë se nuk pranoi oferta nga subjektet politike për koalicione

Milaim Zeka thotë se nuk pranoi oferta nga subjektet politike për koalicione

Kryetari i PEK, Milaim Zeka, ka thënë se subjekti i tij politik do të merr 8-10 deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Reklama

Zeka, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se PEK vendosi të shkojë e vetme në zgjedhje “për t’iu treguar qytetarëve se dikush megjithatë në këtë vend ka etikë, ka parime”.

Ai ka thënë se nëse do kishte dashur të bëhej deputet, do të kishte bërë koalicion me partinë e Duda Baljes dhe do ta kishte të sigurt vendin, pasi thotë se dihet se ka qenë deputeti i dytë më i votuar në NISMA pas Fatmir Limajt.

Ish-deputeti thotë se në bazë të informacioneve që ka një zyrtar i lartë ka dhënë urdhër për të mos u lejuar komisionerë në zgjedhje partisë së tij.

“Ne do t’i drejtohemi gjykatës, sepse KQZ na ka bërë një mashtrim”, tha Zeka.

Zeka thotë se ka pasur oferta nga PDK-ja, duke i premtuar edhe postin e ministrit nëse do t’i fitojnë zgjedhjet.

“Unë kam refuzuar kategorikisht. Ju kam thënë se edhe nëse i marr 2 milionë vota nuk vij në PDK. Unë gjatë gjithë aktivitetit tim në Kuvendin e Kosovës kam thënë se kanceri dhe sida e Kosovës kanë qenë PDK-ja dhe LDK-ja. Edhe Haradinaj ka qenë më së paku kryeministër por i ka sjellë shumë dëme Kosovës. Prandaj kam refuzuar koalicionet me këto subjekte politike”.

Zeka thotë se me Vetëvendosjen i ka bashkuar vetëm lufta kundër korrupsionit, ndërsa sipas tij Albin Kurti ka ndryshuar drastikisht qëndrimet se si bëhet shteti i Kosovës./Telegrafi/

Në trend

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Lajme
Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

Lajme
Zvicër, vritet nga bashkëshorti 37-vjeçarja nga Kosova

Zvicër, vritet nga bashkëshorti 37-vjeçarja nga Kosova

Kronika e Zezë
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Kalo në kategori