LAJMI I FUNDIT:

Milaim Zeka hedh dyshime, pretendon se i kanë treguar mënyrën se si po manipulohen votat e diasporës

Milaim Zeka hedh dyshime, pretendon se i kanë treguar mënyrën se si po manipulohen votat e diasporës

Kryetari i PEK, Milaim Zeka, ka ngritur alarmin se po manipulohet me votat e diasporës.

Reklama

Zeka, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka hedhur dyshime se në ambasadat e Kosovës në Evropë po bëhen manipulime të të dhënave të qytetarëve për interesa në zgjedhje.

Ai thotë se të gjithë bashkatdhetarët tonë që shkojnë nëpër konsullata apo ambasada të Kosovës për të vazhduar pasaportat e tyre u janë marrë kopjet e dokumenteve të tyre dhe po përdoren për të votuar.

“Ato dokumente janë nxjerrë nga arkivat nëpër konsullata dhe ambasada dhe në emrin e tyre janë duke votuar militantë të partive politike që janë nëpër konsullata apo ambasada”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Zeka thotë se për këtë shqetësim, janë njoftuar edhe ambasadat e huaja.

I pari i PEK-ut, thotë se në bazë të personave që kanë punuar në KQZ, kutitë e votimeve nga diaspora lidhen me një, dy dhe tre shirita.

Sipas tij militantët që janë në Kosovë u japin urdhër anëtarëve në KQZ që kutitë më një shirit të shkojnë në magazinë e ato me dy shirita të ndalen.

“Njerëzit në Kosovë, po votojkan në momentin kur mbyllen votimet në emër të atyre që nuk kanë votuar”, tha ndër të tjera Milaim Zeka./Telegrafi/


Në trend

Më shumë
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Lajme
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Donjeta Zeqiraj
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Kalo në kategori