LAJMI I FUNDIT:

Microsoft Lists tani është në dispozicion për të gjithë në iOS, Android dhe ueb

Microsoft Lists tani është në dispozicion për të gjithë në iOS, Android dhe ueb

Aplikacioni i menaxhimit të detyrave të Microsoft, Microsoft Lists, është tashmë i disponueshëm për t’u përdorur nga të gjithë.

E lansuar në vitin 2020, fillimisht ishte i kufizuar vetëm për përdoruesit e biznesit dhe ndërmarrjeve, përpara një vrojtimi të kufizuar për konsumatorët vitin e kaluar.


Microsoft tani po lejon këdo që ka një llogari të Microsoft-it të ketë qasje në këtë version falas përmes aplikacioneve iOS dhe Android dhe në ueb.

Ky aplikacion tani ju lejon të krijoni, menaxhoni dhe ndani lista nëpër pajisje, të kompletuara me shabllone të gatshme për detyra si gjurmimi i shpenzimeve, përgatitja e recetave, idetë e dhuratave dhe shumë më tepër, raporton The Verge, përcjell Telegrafi.

Microsoft Lists on mobile.

Mund t’i ndani lehtësisht listat me kolegët, miqtë dhe familjen, në mënyrë që shumë njerëz të mund të kontribuojnë në një listë.

Microsoft Lists ka një pamje bazë të listave si rrjetë, por gjithashtu mund të ndërroni në një pamje kalendarike ose një plan urbanistik të personalizuar njësoj si Asana dhe Airtable. Ju gjithashtu mund të eksportoni listat në skedarë CSV për ta bërë të lehtë importimin e të dhënave në aplikacione dhe shërbime të tjera.

“Ne jemi të ngazëllyer të shohim se çfarë lloj informacioni gjurmues krijoni mirësi gjatë shikimit paraprak dhe si i ndani të gjitha”, thotë Garima Wadhera, një menaxhere kryesore e programit në Microsoft. “Krijoni, përdorni dhe ndani informacionin tuaj me këdo, kudo kur jeni në lëvizje me një përvojë të personalizuar, së pari në celular”.

Microsoft Lists është aktualisht në pamje paraprake në lists.microsoft.com dhe përmes aplikacioneve të dedikuara për iOS dhe Android. Microsoft nuk ka njoftuar nëse po planifikon një aplikacion desktopi dhe as kur Microsoft Lists do të dal jashtë pamjes paraprake. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Teknologji
Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Teknologji
Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Telefonat Android po bëhen më inteligjentë

Telefonat Android po bëhen më inteligjentë

Teknologji
Blackmagic prezanton aplikacionin për Android që ofron një sërë opsionesh fotografimi profesional

Blackmagic prezanton aplikacionin për Android që ofron një sërë opsionesh fotografimi profesional

Teknologji
Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Kalo në kategori