LAJMI I FUNDIT:

Mercedes-AMG prezanton GLC Coupe të re: Dizajn elegant me performancë të lartë

Mercedes-AMG prezanton GLC Coupe të re: Dizajn elegant me performancë të lartë
Reklama

Disa javë pas prezantimit të Mercedes-AMG GLC të ri, AMG si markë për performancë dhe vetura sportive prezanton edhe GLC Coupe e re, e cila me pjesën e pasme të pjerrët përputhet edhe më mirë me frymën sportive të markës.

Dy versione të fuqishme janë në dispozicion: GLC 63 S E PERFORMANCE Coupe është vetura e parë hibride SUV e markës AMG që krenohet me një konsum të kombinuar të karburantit prej vetëm 7,5 l/100 km me një fuqi totale të sistemit deri në 680 kuaj/fuqi.


Sidoqoftë, duhet të theksohet se edhe këtu kjo fuqi maksimale maksimale është e disponueshme vetëm për një “shpërthim” të shkurtër prej 10 sekondash.

Ekziston edhe një model i nivelit fillestar, GLC 43 4MATIC Coupe i cili garanton një konsum të kombinuar të karburantit në intervalin 10.2-9.8 l/100 km me 401 kuaj/fuqi dhe mundësinë e një rritjeje afatshkurtër të fuqisë me një shtesë shtesë. 14 kuaj/fuqi nëpërmjet një gjeneratori startues me rrip (RSG).

Përvoja e jashtëzakonshme e drejtimit është për shkak të paketës mbresëlënëse të drejtimit dhe teknologjisë që është standard në këtë model dhe përfshin drejtimin në boshtin e pasmë, lëvizjen me të gjitha rrotat, kutinë e marsheve AMG SPEEDSHIFT MCT 9G dhe pezullimin e rregullueshëm AMG RIDE CONTROL.

“Me Mercedes-AMG GLC Coupe të re, ne po i drejtohemi klientëve që kërkojnë një stil jetese sportive dhe dizajn dinamik të kombinuar me performancë mbresëlënëse. Komponentët teknikë të gjithanshëm dhe me cilësi të lartë garantojnë nivelin më të lartë të dinamizmit dhe kënaqësisë në ngasje. Me modelin më të lartë GLC 63 S E PERFORMANCE Coupe, tani ne ofrojmë edhe veturën tonë hibride inovative në këtë segment, e cila garanton një gamë të gjerë përvojash ngarje”, tha Michael Schiebe, CEO i Mercedes-AMG GmbH dhe Shef i Njësive të Biznesit Mercedes-Benz G-Class dhe Mercedes-Maybach. /Telegrafi/