0Shares

Deri tani nuk kanë dalë shumë informata mbi Meizu Pro 7 por kjo gjë duket se do të ndryshojë.

Ekipi i GizChina.it kanë arritur të marrin disa specifika interesante mbi pajisjen, përmes një burimi të një kodi.

Prej këtyre specifikave, është i përfshirë edhe procesori Helio X30 dhe kamera ‘dual’, në pjesën e pasme të telefonit.

Ky burim e liston kamerën Sony IMX386 (12MP) dhe kamerën Sony IMX286 (12MP) si pjesë të inkuadruar në harduer, së bashku me kamerën frontale Samsung S5K368 (16MP).

Pjesa tjetër e specifikave duket se janë pjesë e spekulimeve të mëhershme. Meizu Pro 7 pritet të ketë ekran prej 5.2 inç me teknologjinë 3D Touch, RAM memorien me 6GB dhe sistemin operativ Flyme OS që punon përmes Android 6.0 ose 7.0.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)