LAJMI I FUNDIT:

Mehmet Krasniqi kandidat i LDK-së për kryetar të Obiliqit

Mehmet Krasniqi kandidat i LDK-së për kryetar të Obiliqit

Mehmet Krasniqi është zgjedhur kandidat i Lidhjes Demokratike për kryetar të Obiliqit, në zgjedhjet që do të mbahen më 17 tetor.

Krasniqi ka falënderuar Kryesinë e Degës së LDK-së në Obiliq, për besimin e dhënë, transmeton Telegrafi.

“Me rastin e propozimit tim kandidat për kryetar komune, falënderojë përzemërsisht kryesinë e degës së LDK-së në Obiliq, bashkëpunëtorët e mi besnik që sikur edhe më parë, më mbështetën fuqishëm në synimin për t’ia kthyer dinjitetin e shpresën qytetarit tonë për një jetë e të ardhme më të mire”, ka thënë ai.

Tutje, ai ka pohuar se besimin do ta përkthejë në unitet të fuqishëm.

“Zotohem që këtë besim do ta përkthejmë në unitet të fuqishëm me qytetarët që komuna e jonë të ketë mirëqenie e zhvillim pasi i ka të gjitha mundësitë e nevojshme për këtë”, thotë mes tjerash ai.

Ndryshe, zgjedhjet lokale do të mbahen më 17 tetor, kurse subjektet politike sipas vendimit të KQZ-së, kanë kohë një muaj për të bërë fushatë zgjedhore. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Konjufca: Raportet Kosovë-SHBA nuk janë për t’u shqetësuar, kritikat e tyre janë me vend

Konjufca: Raportet Kosovë-SHBA nuk janë për t’u shqetësuar, kritikat e tyre janë me vend

Lajme
Planifikimi për atentat ndaj Kurtit, drejtori i AKI-së raportoi para deputetëve – deputeti Zyba nuk jep detaje të diskutimit

Planifikimi për atentat ndaj Kurtit, drejtori i AKI-së raportoi para deputetëve – deputeti Zyba nuk jep detaje të diskutimit

Siguri
“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

Drejtësi
Arrestohet në Kosovë njëri nga vëllezërit Avdyli, i akuzuar për vrasje në Norvegji

Arrestohet në Kosovë njëri nga vëllezërit Avdyli, i akuzuar për vrasje në Norvegji

Lajme
Policia publikon fotografinë e disa personave, kërkon ndihmë për arrestimin e tyre

Policia publikon fotografinë e disa personave, kërkon ndihmë për arrestimin e tyre

Lajme
Spitali i Gjakovës për rastin e 4-vjeçares: Kemi ofruar dokumentacionin e kërkuar, policia dhe prokuroria kanë nisur hetimet

Spitali i Gjakovës për rastin e 4-vjeçares: Kemi ofruar dokumentacionin e kërkuar, policia dhe prokuroria kanë nisur hetimet

Lajme
Kalo në kategori