LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet restoranti i papastër, inspektorët gjetën edhe kërmill të gjallë në frigorifer (Foto)

Mbyllet restoranti i papastër, inspektorët gjetën edhe kërmill të gjallë në frigorifer (Foto)

Inspektorët e vlerësuan me zero pikë një restorant në Dorset të Anglisë dhe urdhëruar të mbyllet, pasi gjetën një kërmill të gjallë në frigorifer dhe djathë të mykur, që i kishte dalë afati para një viti.

Reklama

Ye Olde Starre Inne kishte edhe një numër gjërash, që do t’i tmerronte kontrolluesit, që gjetën një qese me mish pule të mbushur me krimba, si dhe enën me kërpudha që iu kishte dalë afati dhe ishin kthyer në lëng, transmeton Telegrafi.

Këto gjetje, mjaftonin që të urdhërohet mbyllja e lokalit, të mbushur nga papastërtia.

Vërejtja kryesore, ishte se ka rrezik të madh nga E.Coli dhe Salmonella, ndërsa kamerierët që edhe përgatisnin ushqim, nuk i lanin duart pasi shërbenin dhe pranonin partë e klientëve.

Lavamani i kuzhinës ishte i mykur, në afërsi kishte uniforma dhe përparëse të papastra, ndërsa nuk kishte shënime se kur janë pranuar ushqimet në depo.

Zyrtarë të restorantit, kanë thënë se ajo kuzhinë ishte vetëm për stafin, ndërsa klientëve nuk iu është shërbyer ndonjëherë mish që i ka kaluar afati. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Edhe lepuri “çartet” kur “kallet” për seks (Video)

Edhe lepuri “çartet” kur “kallet” për seks (Video)

Fun
Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Interesante
Kalo në kategori