LAJMI I FUNDIT:

Mbjellja e qerpikëve

Mbjellja e qerpikëve

Çdo ditë e më shumë femrat po i kushtojnë rëndësi pamjes së jashtme. Përveç grimit, flokëve dhe thonjve është bërë trend dhe zgjatja e qerpikëve.

Reklama

Lumnije Ahmeti
Estiste
Qendra estetike-kozmetike “estethica”
044/049 344-284, 038/733-407
www.estethica-ks.com
facebook.com/estethica.prishtine

Si bëhet zgjatja e qerpikëve?

Zgjatja e qerpikëve konstatohet si shtesë e qerpikëve natyral. Mbjellja e qerpikëve rezulton një dukje natyrale ku fije aplikohen mbi qerpikë natyral fije për fije.

Qëndrueshmëria

Është e paraparë të qëndrojë 4-5 javë varësisht nga përkujdesja e tyre dhe mënyra e pastrimit të syve. Gjatë 24h orëve të aplikimit nuk preferohen të pastrohen sytë dhe te vendoset maskarë.

Për gjatë këtyre jave mund t’i lyeni sytë dhe të përdoreni maskarën. Por thjeshtë të keni kujdes të mos i fërkoni sytë gjatë pastrimit.

Dallimi mes qerpikëve artificial dhe zgjatjes së qerpikëve?

Fijet që e bëjnë zgjatjen e qerpikëve ngjasojnë shumë me qerpikët natyral, kurse qerpikët artificial kanë 24h qëndrueshmëri dhe nuk preferohen të përdoren më shumë se një përdorim.

Kështu që keni mundësi të bëni shikimin tuaj më tërheqës me zgjatjen e qerpikëve, ku aplikimi i qerpikëve bëhet me shumë kujdes procedurë e cila është pa dhimbje, pa skuqje dhe pa efekte anësore që zgjat rreth mbi një orë. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

Femra
Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Femra
Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Femra
Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ja si duket trupi i gruas më magjepsëse në botë: Burrat nuk mund t'i heqin sytë nga ajo

Ja si duket trupi i gruas më magjepsëse në botë: Burrat nuk mund t'i heqin sytë nga ajo

Psikoprofil
Përdorimi i çdo lubrifikanti nuk rekomandohet, mbani larg pjesëve tuaja intime

Përdorimi i çdo lubrifikanti nuk rekomandohet, mbani larg pjesëve tuaja intime

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kalo në kategori