LAJMI I FUNDIT:

Mbështilleni vendin ku ju dhemb me foli të zakonshme dhe mos u brengosni: Teknika e lashtë jep rezultate të shpejta!

Mbështilleni vendin ku ju dhemb me foli të zakonshme dhe mos u brengosni: Teknika e lashtë jep rezultate të shpejta!

Kjo vlen për dhembjet e qafës, të shpinës, të krahëve, të gjunjëve dhe të thembrave, por ndihmon edhe te ftohjet

Folia nuk është e thënë të ju shërbejë vetëm në kuzhinë, ajo ka cilësi shëruese.

Nëse keni probleme me dhembjet e duarve, atëherë gishtat, sipas nevojës edhe gjithë dorën, mbështilleni me folie.

Këtë recetë të vjetër e praktikojnë popujt e lindjes. Në këtë mënyrë do ta zbutni, por edhe ta hiqni qafe dhimbjen, transmeton Telegrafi.

Në të vërtetë, kjo vlen edhe për dhembjet e qafës, të shpinës, të krahëve, gjunjëve dhe thembrave. Po ashtu mund të përdoret për trajtimin e gihtit dhe shenjave pas operimit.

Sipas traditës, mbështillni vendin e trupit ku ju dhemb me folie alumini dhe dhembja shpejt do të zhduket.

Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj. /Telegrafi/


Në trend Shëndetësi

Më shumë
Dr. Bujar Berisha, Psikiatër me qasje psikoterapeutike

Dr. Bujar Berisha, Psikiatër me qasje psikoterapeutike

Pyet Mjekun
Kalo në kategori