LAJMI I FUNDIT:

Mbajeni këtë përzierje në fytyrë 15 minuta: Vetëm dy përbërës për ten perfekt!

Mbajeni këtë përzierje në fytyrë 15 minuta: Vetëm dy përbërës për ten perfekt!

Çrregullimi i pigmentimit të lëkurës i shkaktuar nga rrezet UV, sëmundjet e caktuara, plakja, shtatzënia apo plagët, gjithashtu, çon në shfaqjen e njollave të pigmentit në lëkurë.

Reklama

Këto njolla mund të shfaqen në cilëndo pjesë të trupit, por më së shpeshti në fytyrë dhe duar, transmeton Telegrafi.

Për t’i hequr njollat nga fytyra, shenjat dhe hiperpigmentimin në kushte shtëpiake, ju nevojiten 1 lugë kafeje shafran (kurkumë) pluhur dhe 1 lugë kafeje lëng limoni.

hh

Duhet mirë t’i përzieni këta dy përbërës dhe ta vendosni këtë përbërje në pjesët e përfshira nga njollat.

Prisni rreth 15 minuta derisa përzierja të thahet tërësisht. Lajeni me ujë të vakët.

Pas këtij tretmani, nuk rekomandohet t’ia ekspozoni lëkurën rrezeve të diellit!

Vazhdoni shërimin dy herë në javë derisa të shikoni rezultatet.

Lëngu i limonit do të pastrojë lëkurën dhe do t’i japë shkëlqim.

Është me rëndësi të përmendet që nëse keni lëkurë tepër të ndjeshme, apo shumë të thatë, zëvendësojeni lëngun e limonit me qumësht, apo zbuteni me një sasi të vogël uji.

h

Hiperpigmentimi është rregullim i ngjyrës së lëkurës, që karakterizohet me hapësirat e errëta në lëkurë, e shkaktohet nga rritja e sasisë së melaninës, pigmentin e errët të lëkurës. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Pesë femrat më të stiluara këtë javë: Pamela është e patejkalueshme, palltoja e Angelina Jolie-s është ëndrra e çdo femre

Moda
Eva Longoria tërhoqi vëmendje me ndryshimin e saj në Javën e Modës në Paris

Eva Longoria tërhoqi vëmendje me ndryshimin e saj në Javën e Modës në Paris

Flokë dhe stil
Selena mahniti me kombinimet e modës në Paris

Selena mahniti me kombinimet e modës në Paris

Femra
Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Femra
Dikur ishte ndër modelet kryesore, nuk ka asnjë operacion plastik dhe në moshën 54 vjeçare guxon të pozojë e zhveshur

Dikur ishte ndër modelet kryesore, nuk ka asnjë operacion plastik dhe në moshën 54 vjeçare guxon të pozojë e zhveshur

Femra
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Kalo në kategori