LAJMI I FUNDIT:

Marrëveshja e panënshkruar në Ohër, ish-përfaqësuesi special i BE-së: Ky nuk do jetë fundi i procesit

Marrëveshja e panënshkruar në Ohër, ish-përfaqësuesi special i BE-së: Ky nuk do jetë fundi i procesit

Ish-përfaqësues special i BE në Kosovë, Pieter Feith, ka komentuar marrëveshjen e panënshkruar të Ohrit mes Kurtit dhe Vuçiq.

Reklama

I ftuar në ‘Zona Zero’ , ka thënë se të dy liderët do të mendojnë me kujdes për koston dhe përfitimet dhe forcimin e kandidaturave të tyre për të qenë pjesë e BE.

“Duhet parë me kujdes reagimi publik i të dyja palëve, sjelljen e Vuçiq dhe Kurtit”, tha Feith.

Tutje theksoi se ky është fundi i gjithë procesit.

“Ne do duhet ta ndjekim situatën me shumë kujdes se çfarë do të ndodh. Nuk mendoj dhe besoj se ky është fundi i gjithë procesit, kështu që le të mendojmë që edhe qeveria serbe do fillojë të mendoj për këtë proces”, u shpreh Feith.


Në trend Lajme

Më shumë
Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Lajme
Drafti i propozuar nga Rama për Asociacionin, Bundestagu konfirmon marrjen e dokumentit

Drafti i propozuar nga Rama për Asociacionin, Bundestagu konfirmon marrjen e dokumentit

Lajme
Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Lajme
REL: Pezullimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, nuk është opsion

REL: Pezullimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, nuk është opsion

Lajme
Rrufeja depërton nga oxhaku në brendësi të një shtëpie në Drenas

Rrufeja depërton nga oxhaku në brendësi të një shtëpie në Drenas

Lajme
Sa draft-statute janë hartuar për Asociacionin?

Sa draft-statute janë hartuar për Asociacionin?

Lajme
Kalo në kategori