Këngëtari Maluma mori kritika të shumta gjatë fundjavës, pasi ndau një fotografi të vetes duke u puthur me nënën e tij në festën dedikuar nënave. “Feliz Dita Mama”, Maluma, 25 vjeç, ka shkruar pranë asaj fotografie në Instagram, që përkthehet në “Ditën e lumtur të jetës sime, Ditës e Gëzuar të Nënës”.

Ai mori kritika të shumta nga fansat e tij duke i thënë se kjo ishte “puthje pasionante” dhe mjaft “e çuditshme”, por nuk munguan edhe komentet pozitive nga kolegët e tij.

Të gjitha lajmet nga Maluma Të gjitha lajmet nga Maluma

“Kur jemi në këtë botë, është vërtet globale. Tani njerëzit do të jenë në gjendje të shohin anët e ndryshme të kulturës sonë në mënyra të ndryshme “, ka thënë rap-artistja NJDIJA. “Është normale në kulturën Latine, veçanërisht nëse je djali i vetëm ose fëmija i shtëpisë”, ka vazhduar ajo.

View this post on Instagram

Feliz día amor de mi vida, FELIZ DÍA MADRE ❤️

A post shared by MALUMA (@maluma) on May 12, 2019 at 1:02pm PDT

Ndërsa Maluma nuk ka dhënë ndonjë koment shtesë rreth kësaj, ndërkohë që është duke punuar në albumin e ri.

Kujtojmë që ai filloi të këndonte në vitin 2010 dhe që atëherë është angazhuar fuqishëm për të sjellë projekte të suksesshme, si “Medellin” me Madonna dhe “Chantaje” me kolegen kolumbiane, Shakira, në vitin 2016. /Telegrafi/