LAJMI I FUNDIT:

Makraduli: Sot lëshuam pagat, punëtorët nuk duhet të shqetësohen

Makraduli: Sot lëshuam pagat, punëtorët nuk duhet të shqetësohen

Drejtori i Përgjithshëm i “Postat e Maqedonisë”, Jani Makraduli sot tha se sot në takim kanë bindur dy sindikatat se do të vazhdojnë të punojnë për të mirën e punonjësve.

“Sot u thamë të mos shqetësohen për stabilitetin financiar për pagesën e pagave. Sot që në mëngjes, në afat ligjor, ashtu siç është paraparë, është paguar paga për 2.400 punonjësit”, tha Makraduli.

Ai theksoi se në mbledhje janë dakorduar për rritje të pagës minimale nga 1 janari dhe po ashtu është biseduar mundësia e rritjes së pagave për të punësuarit.

Makraduli shtoi se në gjashtë muajt e para të këtij viti janë rritur të hyrat./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Kronika e Zezë
Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Politikë
Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Politikë
Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Siguri
​AKI ndihmoi në zbulimin e vendndodhjes së kosovarit të kërkuar për vrasjen në Norvegji

​AKI ndihmoi në zbulimin e vendndodhjes së kosovarit të kërkuar për vrasjen në Norvegji

Lajme
Hoxhaj: Edhe opozita ka përgjegjësi për veprimet e Kurtit

Hoxhaj: Edhe opozita ka përgjegjësi për veprimet e Kurtit

Politikë
Kalo në kategori